BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Par drošu mājokli izstādē „Māja I 2014” informēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta eksperti

Kā veidot un uzturēt drošu mājokli sev, saviem bērniem un četrkājainajiem draugiem starptautiskajā būvniecības industrijas izstādē „Māja I 2014” informēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš akcentē, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas tieši dzīvojamās mājās. Statistikas dati rāda, ka aizvadītajā gadā tie ir bijuši 3431 ugunsgrēki jeb 35% no kopējā ugunsgrēku skaita. Tādēļ ir svarīgi būt zinošam par to, kādi ugunsdrošības riski mājās pastāv un ko darīt, lai nepieļautu ugunsgrēka izcelšanos.

„Šogad būvniecības izstādes „Māja I 2014” apmeklētājiem būs lieliska iespēja vienuviet atrast sava mājokļa celtniecībai atbilstošākos materiālus un mūsu ekspertiem, kā arī izstādes dalībniekiem pajautāt par ugunsdrošības aspektiem mājoklī,” norāda VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Ceļojums virtuālajā mājoklī, šļūtenes ritināšanas sacensības un citas aktivitātes
Izstādē 15. un 16. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00 konferenču zālē Nr. 1 ikviens interesents kopā ar VUGD ugunsdrošības uzraudzības inspektoriem tiks aicināts paceļot virtuālajā mājoklī un uzzināt, kas jāievēro, lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos, kā arī uzdot savus jautājumus par ugunsdrošības līdzekļiem.

Par ugunsdrošību un to, kā rīkoties, ja notikusi nelaime, un kur būtu jāzvana, bērniem rotaļu un spēļu veidā pastāstīs ugunsdzēsēja tēls zilonītis Baltiņš. Savukārt skolēni un arī pieaugušie varēs sacensties, kurš ātrāk uzvilks kaujas tērpu un izritinās šļūteni.

Savukārt pie Izstāžu centra apmeklētājus gaidīs ugunsdzēsēju automašīna pilnā ekipējumā, un tajā varēs gan iesēsties, gan apskatīt aprīkojumu un arī aprunāties ar ugunsdzēsējiem glābējiem.

Nāc uz izstādi „Māja I 2014”, uzzini visu par drošu mājokli un kopā ar VUGD pārstāvjiem piedalies interesantās aktivitātēs!

Drošam mājoklim – droši un kvalitatīvi produkti!
Izstādes „Māja I 2014” apmeklētāji ne vien uzzinās aktuālāko informāciju par drošu mājokli, bet arī varēs iegādāties nepieciešamās lietas tā uzturēšanai, tajā skaitā zibensnovedējus, dūmu detektorus, dūmvadus, elektrotīklu aizsardzības drošinātājus, ugunsdzēsības aparātus un pārklājus, kā arī drošas un kvalitatīvas apkures iekārtas, ko piedāvās „OLIO komerccentrs”, „Dūmvadu serviss”, „Geflor”, „Schneider Electric Latvija”, „Intersols Latvija”, "Ekopluss”, „Apkures katli” u. c. uzņēmumi. Savukārt aprunāties ar sertificētiem skursteņslauķiem un pieteikt skursteņslauķa vizīti mājokļa skursteņa un apkures ierīču tīrīšanai varēs SIA „Skursteņmeistars” stendā.

Kā zināms, izstāde „Māja I 2014” notiks no 13. līdz 16. martam Ķīpsalā un vienkopus pulcēs vairāk nekā 400 uzņēmumu no 12 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Austrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Beļģijas un Somijas. „Māja I” ir gada lielākais būvniecības industrijas pasākums Baltijā, kas vienkopus pulcē nozares profesionāļus un ikvienu interesentu, kas būvē, remontē vai labiekārto savu mājokli.

Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/maja1

Izstādes darba laiks:
13.–15. marts 10.00–19.00
16. marts 10.00–17.00

Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete – EUR 6
Pensionāriem, skolēniem, studentiem – EUR 5
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – EUR 15

Grupu (10+) biļešu cenas:
Skolēnu grupas ieejas biļete – EUR 3,50
Studentu grupas ieejas biļete – EUR 4

Top