BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Izstāde „Māja I” aicina piedalīties akcijā „Atbalsti VUGD poligona izveidi!”

Ugunsgrēks dzīvojamā ēkā vai ķīmiskā rūpnīcā, ēkas sabrukšana, gāzu noplūde, autoavārija vai kāds cits negadījums var negaidīti skart ikvienu no mums. Šādos gadījumos mūsu cerība ir drošsirdīgie glābēji, kas, riskējot ar savu dzīvību, dodas mums palīgā. Izstāde „Māja I” uzsāk akciju „Atbalsti VUGD poligona izveidi!”.

Lai glābēji būtu maksimāli sagatavoti šādām negaidītām situācijām gan ugunsgrēku dzēšanas, gan glābšanas darbu laikā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) ir nepieciešams izveidot mācību poligonu Rīgā.

„Šāda mācību un treniņu vieta būtu nozīmīgs ieguvums, lai jaunie kadeti un arī pieredzējušie ugunsdzēsēji glābēji varētu praktizēt veicamos pienākumus reālā vidē, jo ne katru dienu notiek, piemēram, ķīmiskie negadījumi, tādēļ ir svarīgi nostiprināt un apvienot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām,” stāsta Rīgas reģiona pārvaldes 1. daļas nodaļas komandieris, seržants Māris Gribusts.

„Vēlamies dot savu ieguldījumu VUGD mācību poligona izveidē, tāpēc aicinām izstādes „Māja I” dalībniekus, kā arī citus nozares uzņēmumus dalīties ar būvmateriāliem un tehniku. Bieži vien uzņēmumu noliktavās jau ilgāku laiku glabājas būvmateriāli – dažādas dzelzs konstrukcijas, betona paneļu atlikumi, žogu sieti, cements utt., kas šajā gadījumā ļoti noderētu. Ļoti ceru, ka uzņēmumi būs pretimnākoši un kopā varēsim atbalstīt poligona izveidi, tādējādi ugunsdzēsējiem pateiksim paldies par viņu darbu,” uzsver Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 projektu grupas direktors Andris Pencis.

Labiekārtojot mācību poligonu, tajā plānots izvietot dažādus mācību trenažierus – dzēšanas trenažieri, dūmu gāzu konteineru, labirintu, sagruvumu trenažieri, ķīmijas autocisternu un ķīmijas cisternu, ceļu satiksmes negadījumu likvidēšanas vietu, dzelzceļa cisternu un tramvaja vagonu. Poligonā plānots izbūvēt sporta skrejceļu ar ugunsdzēsēju mācību torni, kurā būtu integrēta šļūteņu žāvēšanas sistēma un alpīnisma siena. Mācību procesa nodrošināšanai ir nepieciešams izbūvēt ūdensvadu ar dažāda tipa ugunsdzēsības hidrantiem, ugunsgrēka dzēšanas taktikas ēku, aprīkojuma uzglabāšanas noliktavu, sapulču nojumi, kā arī iekārtot labierīcību konteineri ar dušu, tualeti un ģērbtuvi. Vairāk par VUGD mācību poligona projektu: www.bt1.lv/maja1

Kā zināms, starptautiskā būvniecības industrijas izstāde „Māja I 2014” notiks no 13. līdz 16. martam Ķīpsalā. Izstādē 15. un 16. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00 konferenču zālē Nr. 1 varēs ne vien uzzināt par atbalsta sniegšanu ugunsdzēsēju mācību poligona izveidei, bet arī kopā ar atsaucīgajiem VUGD ekspertiem ceļot virtuālā mājoklī un uzzināt, kas jāievēro, lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus par ugunsdrošības līdzekļiem.

Izstādi „Māja I” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Top