BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Rīgas Centrālās bibliotēkas Grāmatu maiņas punkts "Latvijas Grāmatu izstādē 2016".

Tuvojoties pavasarim ir īstais laiks pārlūkot savus grāmatu plauktus, lai izņemtu nevajadzīgos izdevumus un atbrīvotu vietu jaunieguvumiem. Lieliska iespēja ir apmainīt grāmatas Grāmatu maiņas punktā. Varbūt to, kas jums neder, kāds cits „ar uguni meklē”? Grāmatu maiņas punktā pašam nevajadzīgos, bet citiem vēl noderīgos iespieddarbus, var apmainīt pret interesējošiem izdevumiem.

Arī šogad Grāmatu maiņas punktam Ķīpsalā savu pienesumu - pamatkapitālu ap 1000 iespieddarbu darbības uzsākšanai, nodrošina Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija Apmaiņas fonds.

Grāmatu maiņas punkta devīze ir: “Nāc un iemaini pret īsto!”

Grāmatu maiņas punkta misija ir nodrošināt iespēju bez maksas apmainīties ar grāmatām. Iespieddarbi tiek mainīti attiecībā viens pret vienu. Grāmatu maiņas punkts NAV: makulatūras nodošanas vieta, grāmatu uzpirkšanas punkts, bibliotēka, grāmatnīca, antikvariāts. Ikviens tiek aicināts atnest Grāmatu maiņas punktā tos izdevumus, kurus vēlas apmainīt pret citiem.

Šeit var atrast gan jaunas bilžu un pasaku grāmatas bērniem, gan romānus, gan uzziņu literatūru un citu lasāmvielu. Repozitārija Apmaiņas fondā Grāmatas maiņas punktam tiek atlasītas ar iespējami lielu izpratni par lasītāju iemīļotāko lasāmvielu. Jāuzsver, ka tie ir liekie grāmatu dubleti, kas papildinājuši Apmaiņas fondu no filiālbibliotēku krājumiem un lasītāju dāvinājumiem.

No Grāmatu maiņas punkta uz jaunām mājām tiek aiznestas gan pāris grāmatiņas, ko var ieslēpt padusē, gan pilnas somas garīgās bagātības. Rīgas Centrālās bibliotēkas speciālistiem, kas brīvprātīgi strādā Grāmatu maiņas punktā, ir patiess prieks, ka te apmeklētāji var izjust, ka : „gūt var ņemot, gūt var dodot”.

Tie, kas grāmatas mīl, nespēj tās vienkārši izmest. Esam audzināti domāt, ka izmest grāmatu ir nehumāni, un, kad to darām, sajūtam sirdsapziņas dzēlienu. Taču, no otras puses, ielūkojoties dabas likumsakarībās, pamanām, ka, tikai tukšu vietu varam piepildīt ar kaut ko jaunu un svaigu. Rīgas Centrālās bibliotēkas Grāmatu maiņas punktā cilvēki ar cieņu var atvadīties no savām vecajām grāmatām, bet grāmatas – ar cieņu doties uz savām jaunajām mājām.

Patīkami konstatēt, ka šāds Grāmatu maiņas punkts cilvēkiem ir tiešām vajadzīgs, jo interese par to ir ļoti liela .
Top