BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Labākie Baltijas jaunie automehāniķi sacentīsies izstādē „Auto 2016”!

15. un 16. aprīlī izstādē „Auto 2016” Ķīpsalā notiks starptautiskā profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa „Automehānika 2016” fināls. Spraigā cīņā par titulu „Baltijas labākā jauno automehāniķu komanda” sacentīsies 12 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

„Priecē, ka ar katru gadu jauno speciālistu prasmju un iemaņu kvalitāte pieaug. Automehāniķu konkursa uzdevumi aptvers plašu spektru – sākot no vienkāršiem servisa darbiem, līdz pat diagnostikai un sporta mašīnu remontam. Darba stacijās uzdevumi iekļaus praktiski visu, ar ko jaunajiem automehāniķiem būs jāsaskaras darba tirgū. Būtiski, ka jaunie speciālisti, piedaloties konkursā, var izmēģināt jaunākās tehnoloģijas, iekārtas un aprīkojumu. Katru gadu cenšamies izveidot jaunas darba stacijas un pārsteigt dalībniekus,” norāda konkursa rīcības komisijas priekšsēdētājs, SIA „Inter Cars Latvija” filiāles vadītājs Aldis Vasiļevskis.

Jau ceturto gadu konkurss „Automehānika” ir starptautiska mēroga, un šogad tā finālā startēs astoņas Latvijas, divas Igaunijas un divas Lietuvas jauno automehāniķu komandas. Latviju konkursa finālā pārstāvēs un par uzvaru cīnīsies Cīravas profesionālās vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Priekuļu tehnikuma, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Malnavas koledžas, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņu komandas.

Vērtīgas balvas

Konkursa finālā 12 komandas sacentīsies ne tikai par Baltijas labākās jauno automehāniķu komandas titulu, bet arī par vērtīgām, uz tālāku pilnveidošanos vērstām balvām. Arī šogad labākajiem „Inter Cars” dāvinās ceļojumu uz Poliju, kur varēs apmeklēt Labo-Tech laboratoriju un tuvāk iepazīt nozares specifiku starptautiskā līmenī. Visiem finālistiem būs godaraksti no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Konkursanti izmēģina jaunākās tehnoloģijas, iekārtas un aprīkojumu
Konkursa finālā komandas strādās ar modernām iekārtām un instrumentiem, kas ļaus veikt sarežģītus un daudzveidīgus konkursa uzdevumus un labāk sagatavos jaunos automehāniķus darba tirgum. Iekārtas un instrumentus konkursam nodrošinās vadošie autoservisa iekārtu un aprīkojuma tirgotāji.

Finālistiem rotācijas kārtībā būs jāveic dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumi, piemēram, kardāna vārpstas remonts, kravas mašīnas remonts, autostiklu uzstādīšana, papildu aprīkojuma uzstādīšana, vadības bloka un sistēmu diagnostika, sporta auto mezglu maiņa, speciālo tehnisko instrumentu atpazīšana u.c.

Vēro jaunos automehāniķus darbībā arī tu!

Finālsacensības notiks divas dienas, 15. un 16. aprīlī, izstādes „Auto 2016” laikā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kur speciāli konkursam tiks ierīkota atsevišķa teritorija. Konkursa norisi un modernās iekārtas darbībā varēs vērot ikviens izstādes apmeklētājs. Uzvarētāju apbalvošana notiks 16. aprīlī plkst. 17.00. Izstādes „Auto 2016’’ kopējo pasākumu programmu skatīt: www.bt1.lv/auto/index.php?link=00500000

Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un SIA „Inter Cars Latvija” sadarbībā ar PIKC „Rīgas Tehniskā koledža”, „Scania” Baltijas mācību centrs, SIA „Leinod Technics", SIA „Volvo Truck Latvia”, SIA „Auto Cardan”, „Saint-Gobain Autover ”, SIA „Gvidis”.

Kā zināms, no 15. līdz 17. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde „Auto 2016”, ko organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairā par izstādi: www.bt1.lv/auto

Seko!
Facebook: www.facebook.com/autoizstade.kipsala
Top