BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Izstādē “Riga Food 2016” noskaidro labākos iepakojumus!

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības kopējā tirgus prasībām, iepazīstinātu ar modernu un kvalitatīvu pārtikas produktu iepakojumu un noteiktu patērētāju vērtējumā populārāko, pārtikas izstādē „Riga Food 2016” notika starptautiskais iepakojuma konkurss „”Riga Food 2016” iepakojums Nr. 1”.

Konkursā tika vērtēts iepakojums septiņās kategorijās: iepakojums dzērieniem, konditorejai un saldumiem, pienam un piena produktiem, gaļai un gaļas izstrādājumiem, zivīm un zivju produktiem, maizei un bakalejas izstrādājumiem, kā arī iepakojums, kas neietilpst šajās produktu grupās.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēja profesionāla žūrija: Mehdi Nasirovs (Mekhdi Nasirov), “Ukrplastic” Attīstības un pētniecības departamenta direktors (Ukraina), Fausts Keršis (Faustas Keršys), Lietuvas Iepakojuma asociācijas prezidents (Lietuva), Iveta Krauja, Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja (Latvija), Pasaules Iepakojuma organizācijas valdes locekle, asoc. prof. Sandra Muižniece-Brasava, LLU Pārstrādes tehnoloģijas fakultāte, Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas (TEPEK) vadītāja, Ieva Bečere, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore (Latvija), Jānis Ozoliņš, “VG Kvadra Pak” vadošais tehnologs, dizainers un Andrejs Broks, Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs.

Pēc žūrijas vērtējuma 3. vietu ieguva “Tukuma piens” par iepakojumu ’’Baltais” “Protein” jogurta dzērienam, 2. vietu – “Latvijas maiznieks” par iepakojumu “Jaunā Speltas tumšajai maizei’’ un godpilno 1. vietu – “Rāmkalni Nordeco” par iepakojumu “Lielogu dzērveņu sukādēm un lielogu dzērveņu sukādēm šokolādē’’. Savukārt Grand Prix saņēma “Nilsson” par iepakojumu “Kafijas pupiņas Nilsson Classic Professional’’.

Žūrijas atzinības saņēma “Bee Bite” par iepakojumu “Bee Bite” bišu maizes košļājamām pastilām, „Uniflex Europe” par iepakojumu saldējumam “Dione’’, “Latgales piens” par iepakojumiem “Svaigajam sieram ar zaļumiem’’ un “Kausētajam sieram ar kūpinātu lasi’’, “Aldaris” par iepakojumu “Aldaris” “Izlase” alus kolekcijai un “Cremon 5 IK” par iepakojumu “Cremon dzērieniem’’.

Visas četras izstādes “Riga Food 2016” dienas arī apmeklētāji varēja apskatīt konkursa eksponātus un nobalstot, viņuprāt, par labāko un oriģinālāko iepakojumu.

Pēc izstādes apmeklētāju balsojuma, kategorijā “Iepakojums dzērienam” 3. vietu ieguva “Kroņstrauts” par iepakojumu “Ventas dzirkstīm’’, 2. vietu – “Camadenu” par iepakojumu “Memory Water BPA free’’ un 1. vietu – “Cremon 5 IK” par iepakojumu “Cremon dzērieniem’’.

Kategorijā “Iepakojums konditorejai un saldumiem” par labāko iepakojumu apmeklētāji atzina “Sortus” iepakojumu “Šokolādes konfektēm izvēlīgajiem’’, 2. vietā ierindojās "Karameļu darbnīcas” iepakojums “Priežu čiekuriņa sīrupa karamelēm’’, 3. vietā saņēma “Ineses tortes” par iepakojumu “Zemeņu desertam’’.

“Riga Food 2016” apmeklētāji par labāko iepakojumu kategorijā “Iepakojums pienam un piena produktiem” atzina “Skrīveru mājas saldējums” par iepakojumu “Pacilājošajam biezpiena saldējumam ar fantastiskām avenēm’’, 2. vietu saņēma “Latvijas piens” par iepakojumu “Trikātas puscietajam sieram šķēles’’, 3. vietu godam nopelnīja "Unifleks Europa” par iepakojumu saldējumam “Dione’’.

Kategorijā “Iepakojums gaļai un gaļas produktiem” izstādes apmeklētāji 1. vietā ierindoja "Margret” iepakojumu “Vītinātajam un sagrieztajam aļņa šķiņķim”, 2. vietā – “Uniflex Europa” par iepakojumu cīsiņiem “Mishutka”.

Kategorijā “Iepakojums zivīm un zivju produktiem” par labākajiem izstādes apmeklētāji atzina “Plastco Poland” iepakojumu – droši noslēdzamo konteineru “Shell” un “Valērija Lukss” iepakojumu suši “I Love You’’.

Pēc apmeklētāju balsojuma, kategorijā “Iepakojums maizei un bakalejas precēm” 1. vietu ieguva “Latvijas maiznieks” par iepakojumu “Pavasara” sēklu maizēm, 2. vietu – “Latvijas maiznieks” par iepakojumu “Jaunajai Speltas maizei’’ un 3. vietu – “Saldus maiznieks” par iepakojumu “Rudzu ķiploku grauzdiņiem’’.

Savukārt kategorijā “Iepakojums pārtikai, kas neietilpst iepriekš minētās kategorijās” par labāko iepakojumu izstādes apmeklētāji atzīmēja “Aspari” iepakojumu “Canpeel – Okleiner”, 2. vietā ierindoja “Bee Bite” par iepakojumu “Bee Bite” bišu maizes košļājamām pastilām un 3. vietā – “Aspari” par iepakojumu “Brainypack’’.

Visi žūrijas vērtējumā apbalvotie iepakojumi un “Riga Food 2016” apmeklētāju balsojumā 1. vietas ieguvušie iepakojumi piedalīsies starptautiskajā iepakojuma tehnoloģiju un loģistikas izstādē „TAROPAK 2016", kas no 26. līdz 29. septembrim notiks Poznaņā, Polijā.

Konkursu “Labākais iepakojums Latvijā 2016” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Iepakojuma asociāciju.

Top