BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Latvijas garšu Berlīnē pārstāvēs pieci mazie ražotāji

Konkursā “Tautas garša” par uzvarētājiem izstādē “Riga Food 2016” kļuva pieci mazie ražotāji: z/s “Vidussala” ar ozolzīļu ievārījumu, z/s “Buliņi” ar ābolu sieru, IK “I.R. Avots” ar putoto medu, SIA “Kurzemnieku ražojumi” ar žāvētiem āboliem, kā arī SIA “Krīgeri” ar maizi.

“Izstāde apliecināja, ka mazajiem ražotājiem iespēja piedalīties “Riga Food” ir ļoti būtiska. Neskaitāmas reizes dzirdējām pateicības par vienuviet pieejamo latviskā kopumu. Tādēļ iesākto turpināsim un ceram uz ilgtermiņa sadarbību ar izstādes rīkotāju – BT 1, kā arī neatsveramo Zemkopības ministrijas atbalstu šādu pasākumu rīkošanā, ” norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Mazos ražotājus vērtēja kā izstādes “Riga Food 2016” apmeklētāji, tā žūrija, kurā piedalījās Īrisa Roze-Posuma, LLKC Ventspils nodaļas vadītāja, Daina Saktiņa, Dr. oec., Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Izstāžu nodaļas vadītāja, Iveta Krauja, Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja, Ieva Jonsone, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” eksporta direktore, Vita Brakovska, biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāja, inovāciju pārzinātāja.

Konkursā par labākajiem dažādās produktu grupās atzīti:
• Piena produktu grupā – “Meža Brūklene” (citrona–bazilika saldējums);
• Dzīvnieku izcelsmes un zivju produktu, t. sk. medus grupā – “EKA Paipalas” (marinētas paipalu olas);
• Augu izcelsmes produktu (t. sk. augļu un dārzeņu produkti, tējas, garšvielas) grupā – “Latnature” (upeņu–biešu rullīši);
• Miltu izstrādājumu grupā – “Krīgeri” (maize);
• Dzērienu grupā – labākais alkoholiskais dzēriens “Brīvais Mustangs” (brūkleņu vīns), labākais bezalkoholiskais dzēriens – “Snigol” (sīrups “Efekters”).

Atzinības balvu no žūrijas komisijas locekles Ievas Jonsones ieguva “Lubeco” ar ābolu konfektēm piena šokolādē.

Starptautiskā pārtikas izstāde “Zaļā nedēļa 2017” notiks no 20. līdz 29. janvārim Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Top