BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Diskutēs par izstrādātajiem priekšlikumiem rehabilitācijas finansēšanai un organizēšanai Latvijā

Piektdien, 23.septembrī, Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) rīko konferenci, kuras laikā aicinās uz diskusiju par LRPOA iniciētās Veselības ministrijas un rehabilitācijas nozares profesionāļu darba grupas izstrādātajiem priekšlikumiem veselības aprūpes organizācijas un finansēšanas reformai Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot bērnu vecuma, insulta un onkoloģijas pacientu rehabilitācijai, kā arī sadarbības aspektiem šajā jomā starp Veselības un Labklājības ministrijām.

Konferencē arī piedalīsies eksperti no Vācijas un Šveices, kas iepazīstinās ar tehnoloģiskajām inovācijām rehabilitācijā, kā arī fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta lomu un iespējām darba spēju potenciāla novērtēšanā.

Konference notiks Baltijā lielākās medicīnas izstādes "Medbaltica" laikā, Starptautiskā izstāžu centra "Ķīpsala" 1.semināru zālē, un tajā piedalīsies virkne augstas raudzes speciālistu, kuri uzstāsies ar ziņojumiem un eksperta viedokļiem.

Pirmā sesija (plkst. 10.10 - 11.00) būs veltīta bērnu rehabilitācijas organizācijai Latvijā.
Ar ziņojumiem uzstāsies Anita Vētra (Rīgas Stradiņa universitāte, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika) un Dace Bērtule (Rīgas Stradiņa universitāte, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika, Latvijas Fizioterapeitu asociācija), bet ekspertu vidū ieaicināti Jana Pavāre (Rīgas Stradiņa universitāte, Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas Pediatru asociācija), Lolita Cibule (Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Veselības centrs), Andra Greitāne (Rehabilitācijas centrs "Mēs esam līdzās") un Valdis Folkmanis (Latvijas universitāte).

Otrās sesijas (plkst. 11.30 - 12.30) laikā apspriedīs onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas pieredzi, iespējas un organizāciju Latvijā. Ar ziņojumiem uzstāsies Aivars Vētra (Rīgas Stradiņa universitāte, Veselības ministrijas galvenais speciālists fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā, LRPOA), onkoloģisko pacientu biedrības "Dzīvības koks" pārstāve un Jeļena Koļesņikova (Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija). Kā eksperti šajā sadaļā aicināti piedalīties Dace Baltiņa (Rīgas Stradiņa universitāte, Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā) un Jānis Eglītis (Latvijas universitāte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs "Latvijas Onkoloģijas centrs").

Trešajā sesijā (plkst. 13.30 - 14.30) ar ziņojumu uzstāsies Elmārs Ginzburgs, latviešu izcelsmes ārsts, klīnikas "MediClin Reha-Zentrum Bad Orb" (Vācija) neiroloģijas klīnikas vadītājs. Viņš ziņos par Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta loma un iespējas darba spēju potenciāla novērtēšanā rehabilitācijas medicīnas procesa laikā, bet sesijas otrajā daļā ar inovācijām "roku darba" mazināšanai medicīniskajā aprūpē un rehabilitācijā iepazīstinās uzņēmuma "Thera-trainer" pārstāve Monika Kalkovska (Monika Kalkowska) un speciālists no "Hocoma" Mitja Hribars (Mitja Hribar).

Noslēdzošajā daļā (plkst. 15.00 - 17.00) prof. Aivars Vētra rosinās Veselības ministrijas un darba grupas "Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu izvērtēšanas un priekšlikumu izstrāde" radīto priekšlikumu veselības aprūpes organizācijas un finansēšanas reformai Latvijā apspriešanu, bet Illa Mihejeva (Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca) iepazīstinās priekšlikumiem insulta pacientu rehabilitācijas organizēšanai. Kā eksperti šajā sadaļā aicināti piedalīties Dace Bērtule (Rīgas Stradiņa universitāte, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika, Latvijas Fizioterapeitu asociācija), Anda Nulle (Nacionālais Rehabilitācijas centrs, Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācija), Ēriks Miķītis (Veselības ministrija) un Elvīra Grabovska (Labklājības ministrija).

Reģistrācija konferencei ir bez maksas un dod tiesības arī apmeklēt izstādi "Medbaltica".

Konferences apmeklētāji saņems apliecību par tālākizglītības programmas apguvi. Tālākizglītības punkti tiks aprēķināti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Papildu informācija:
Prof. Aivars Vētra
Veselības ministrijas galvenais speciālists fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā,
LRPOA valdes priekšsēdētājs
tālr. 29205948
lrpoa@inbox.lv

Top