BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Ar bērniem uz izstādi „ZooExpo 2016” Ķīpsalā!

Jau rīt, 12. novembrī, Ķīpsalā sāksies izstāde „ZooExpo 2016”, un īpaši ir gaidītas ģimenes ar bērniem. Bērni varēs uzzināt – kā labāk rūpēties par savu mīluli, kā lasīt kopā ar suni, kāpēc nutrijām ir dzelteni zobi un kāpēc nedrīkst bučot Aga vardes. Un tas nebūt nav viss!

„Trušu pilsētiņas” jaunās iemītnieces – nutrijas
Mazi un lieli apmeklētāji ir laipni aicināti uz “Trušu pilsētiņas” lauku sētu kur tos gaidīs divas jaunas nutriju meitenes. Abām nutrijām ļoti garšo burkāni, kaltēta maizīte un graudi. Bet visvairāk par visu tām patīk plunčāties ūdenī, arī tagad, kad aiz loga ir sniegs, jo telpās taču ir silti! Un, vai jūs zināt, kāpēc nutrijām ir dzelteni zobi? Tās taču nepazīst zobu suku un zobu pastu! Tādēļ tiem bērniem, kuriem nepatīk kārtīgi tīrīt zobus, tie var palikt dzelteni, nu gluži kā nutrijām! Protams, līdzās abām “jaunkundzītēm” būs apskatāmi arī truši, zosis un pīles. Turpat savus lielos ragus izrādīs arī Burgundas šķirnes āzis Jans, kas izstādē pieskatīs savas kaziņas.
Princis vai varde?
Vai atceries pasaku par princi, kas bija noburts par vardi? Ķīpsalā posmkāju zoodārza „Insektariumas” ekspozīcijā būs pat divi lieli „noburti prinči”. Tos tomēr neiesakām mēģināt atburt ar skaļu buču, jo abas vardes ir indīgās Aga vardes, no kurām jau senatnē indiāņi ieguva indi, lai saindētu savas asās bultas. Līdzās šiem abiniekiem apskatāmi būs arī daudzi citi eksotiski kukaiņi. Drosmīgākie apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot skorpionus, prusakus, dievlūdzējus un iespaidīgus pūkainus un krāsainus putnu zirnekļus (lielākajam pat 22 cm!), bet arī nofotografēties kopā ar kādu no šiem radījumiem.


Suņi – gudrinieki!
Sēdēt! Blakus! Pie manis! – tās ir tikai dažas no komandām, kas jāzina ikvienam sunim. Taču, vai zini, cik gudri ir paši gudrākie suņi? Ir suņi, kas dejo, ķer dažādus lidojošus priekšmetus un piedalās īstās sporta sacensībās. Abās izstādes dienās demonstrāciju laukumā notiks aizraujoša šovu un paraugdemonstrējumu programma. Apmeklētāji varēs vērot arī īpaši gudru suņu paklausības demonstrējumus, adžiliti sporta un flaibola paraugdemonstrējumus. Abās izstādes dienās frīstaila paraugdemonstrējumos, spraigās gudrības stafetes piedalīsies un trikus rādīs arī Vladas Akimovas suņu skolas audzēkņi (sestdien – plkst. 15.00, svētdien – plkst.13.00)


Kaķu pasaules retumi
Arī kaķu mīļotājiem Ķīpsalā būs iespēja aplūkot aptuveni 500 lielus un mazus, pūkainus un bezspalvainus dižciltīgos mīluļus. Piemēram, 13. novembrī plkst. 13.40 apmeklētājus priecēs bezvilnas kaķu šova dalībnieki, kas ar saviem izteiksmīgajiem ģīmīšiem un lielajām, stāvajām ausīm vienmēr iemanto skatītāju apbrīnu un simpātijas. Apmeklētāji varēs vērot arī kaķu ringus, ekspertīzi un ieklausīties ekspertu stāstījumā. Gan lieli, gan mazi izstādes dalībnieki ir aicināti ļauties fotografēšanās priekam un iemūžināt sevi kopā ar šiem graciozajiem dzīvniekiem.
Lēkā, cik tīk!
Vai ir kāds bērns, kam nepatīk piepūšamās atrakcijas? Iespējams, ka ir, bet vairumam lēkāšana sagādā milzu prieku. Tādēļ arī Ķīpsalā varēs izlēkāties no visas sirds! Bezbēdīgu lēkāšanas prieku gan pašiem mazākajiem, gan arī tīņiem piedāvās „LGK atrakcijas” bez papildu maksas!
Tā ir tikai daļa no „ZooExpo 2016” sniegtajām iespējām, kuras šajā nedēļas nogalē noteikti ir jāizbauda. Interesenti varēs sekot līdzi suņu un kaķu vērtēšanai ringos, aplūkot lauku sētas iemītniekus, trušus, zirnekļus un citus mīļus un eksotiskus mājdzīvniekus. Līdzās tam plašajā zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcijā varēs sarūpēt visu nepieciešamo savam mājdzīvniekam un saņemt speciālistu konsultācijas. Ar plašāku izstādes piedāvājumu un pasākumu programmu var iepazīties izstādes mājaslapā www.bt1.lv/zooexpo un facebook.com/petekspo.lv

Norises vieta un laiks: Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā
12. un 13. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Biļešu cenas:

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 EUR
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Ģimenes biļete (2+2; 1+3) – 12,50 EUR; vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu
Autostāvvieta – 3,00 EUR
Biļetes jau pārdošanā: https://zooexpo2016.ticketforevent.com/lv/

Vardes foto autors: Fritz Geller-Grimm
Top