BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Tūlīt, tūlīt jau Rīgas Ziemassvētku koncerti „Sudraba slidas”!

Jau šīs nedēļas nogalē, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalā notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti „Sudraba slidas”, tādēļ gatavošanās tiem iegājusi finiša taisnē. Sirsnīgo Ziemassvētku stāstu lasīs aktieris Juris Žagars, bet populārās svētku melodijas izdziedās Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Žoržs Siksna, vokālā grupa „Framest” un citi.

Ziemassvētki nav iedomājami bez pušķotas eglītes, kādam bez svētku dievkalpojuma, kādam bez dāvanām, kādam bez pārdomu brīžiem, bet mums visiem svētku sajūtu palīdz uzburt mūzika. Arī Rīgas Ziemassvētku koncerta klausītāji varēs baudīt īstu Ziemassvētku sajūtu, tādēļ jau kādu laiku mākslinieki aktīvi gatavojas un mēģina koncerta programmu.

„Jebkuri svētki bez mūzikas nav īsti svētki. Un šie koncerti ir neatņemama svētku daļa Ziemassvētku laikā daudziem rīdziniekiem,” ir pārliecināts Rīgas Ziemassvētku koncertu producents Viesturs Tīle un piemetina: „Ceru, ka ikviens klausītājs sagaidīs un sajutīs to sirsnību un mīļumu, ko mēs visi – mākslinieki un organizatori – vēlamies jums dāvāt!”

Orķestra „Rīga” mājvietā – Ķronvalda bulvārī pulcējušies solisti un vokālā grupa „Framest”, lai pirms lielajiem kopmēģinājumiem Ķīpsalā pieslīpētu vēl pēdējās detaļas. Tieši šim koncertam radies jauns trio – Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš un Žoržs Siksna, kas jūs patīkami pārsteigs. Šoreiz gan mēģinājumā nepiedalījās Dita Lūriņa, tādēļ solista lomā nācās iejusties diriģents Valdis Butāns. O-ho-ho… viņš visus pārsteidza ar patīkamu un skanīgu tenoru!

Arī latviešu estrādes leģenda Žoržs Siksna kopā ar orķestri „Rīga” mēģinājumā izpildīja vienu no savām vismīļākajām dziesmām – Sezāra Franka Panis Angelicus un populāro Mela Tormē un Roberta Velsa dziesmu The Christmas Song un par to saņēma skaļus orķestra aplausus. Starp citu, Žoržs Siksna solīja klusēt līdz Ziemassvētkiem, un solījumu tur – mākslinieks dzied tikai mēģinājumos!

Savukārt „Framest” mēģinājumā dziedāja slaveno Fredija Merkūrija dziesmu We Are the Champions un mūzikā uzbūra īstu slidošanas sacensību garu, aizvedot visus klātesošos uz 18. gadsimta Holandes aizsalušajiem kanāliem no M. Meipsas-Dodžas stāsta „Sudraba slidas”.

Arī Ķīpsalā norit lielie gatavošanās darbi, tiek būvēta skatuve, halli jau rotā eglītes un arī Babītes jauniešu koris „Maska” un Emīla Dārziņa jauktais koris horeogrāfa Alberta Kivlenieka vadībā iejūtas koncerta stāstā.

Rīgas Ziemassvētku koncerti „Sudraba slidas” notiek:
25. decembrī plkst. 17.00
26. decembrī plkst. 14.00


Tiekamies Ķīpsalā!

Koncertu rīko “BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs: www.bilesuparadize.lv/events/perf/12337

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki
Top