Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
Seko mums:

Riga Food iesaka
„Riga Food 2016”– no lietišķiem kontaktiem līdz gastronomiskam baudījumam!

No 7. līdz 10. septembrim Ķīpsalā notiks pārtikas izstāde „Riga Food 2016”, kuras lietderību augstu ir novērtējuši gan pasaules pārtikas industrijas profesionāļi, gan Latvijas uzņēmēji, atzīstot to par Baltijas nozīmīgāko pārtikas izstādi.

„Riga Food 2016” jaunākos produktus un pakalpojumus prezentēs uzņēmumi no Grieķijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Moldovas, Dominikānas Republikas un citām valstīm. Lielā Lietuvas un Itālijas uzņēmumu interese liecina, ka šogad izstādē būs vēl plašāka šo valstu pārstāvniecība.

Daudziem vietējiem ražotājiem izstāde „Riga Food” ir kļuvusi par veiksmīgu biznesa platformu, kur prezentēt savu piedāvājumu, atrast sadarbības partnerus, klientus un jaunus eksporta tirgus. „Riga Food 2016” savu produkciju prezentēs tādi zināmi Latvijas ražotāji kā „Balticovo”, „Latvijas maiznieks”, „Tērvetes alus”, „AV Food”, „Anatols”, „Ilgezeem”, „Iecavnieks”, „Cannelle Bakery”, „Jonnex”, Krievijas konditorejas fabrikas „Pobeda” Latvijā reģistrētā filiāle „Pobeda Confectionery” u. c.

Marķēšanas iekārtas, sabiedriskās ēdināšanas aprīkojumu un pat datorprogrammas piedāvās „Verifone Baltic”, „Amro Baltic”, „Columbus Latvija”, „1C: ANDI”, „Top serviss”, „Svaru centrs” un daudzi citi uzņēmumi. Savukārt pārtikas pārstrādes iekārtas, izejvielas, dezinfekcijas līdzekļus un darba apģērbus prezentēs „Mežuļi”, „Aspari”, „Nordic Sugar”, „Snaptest.lv”, ”Prāna Ko” u. c.

Arī jaunie uzņēmēji tieši „Riga Food” izvēlas par platformu, kur savu produktu pieteikt tirgū un iegūt pirmo starptautisko mārketinga pieredzi. Pirmo reizi „Riga Food” piedalīsies „VZM”, „Valdars”, „TP kastes” un daudzi citi uzņēmumi.

Līdztekus plašajai ekspozīcijai notiks arī virkne prezentāciju, semināru un biznesa tikšanās profesionāļiem. 

Jaunums – Latvijas Tējas čempionāts!
Pirmo reizi izstādē “Riga Food” notiks Latvijas Tējas čempionāts, kura mērķis ir veidot un saglabāt augstu tējas patērēšanas kultūru un veicināt pieredzes apmaiņu profesionāļu vidū. 9. septembrī plkst. 11.00–17.00 čempionāta dalībnieki demonstrēs savas prasmes tējas gatavošanas meistarībā, 10. septembrī plkst. 11.00–17.00 – tējas kompozīcijas un degustācijas mākslā.

Čempionāta otrajā dienā – 10. septembrī – izstādes apmeklētājus pārsteigs pašmāju tējas zinātāja, kasšovasar uzvaras laurus plūca starptautiskajā konkursā „Tea Masters Cup International 2016” Dienvidkorejā nominācijā „Tējas degustācijas māksla” – Kunti Horsta no Rīgas tējnīcas „Materia tējas un sarunas”. Turklāt čempionātā uzstāsies arī vairāki ārvalstu tējas meistari.

Noteiks izcilākos Baltijas pavārus! 
Pirmo reizi izstādē „Riga Food 2016” 9. septembrī norisināsies Baltijas valstu kulinārā mantojuma konkurss „Baltic Culinary Heritage 2016”. „Sen lolotais sapnis – noorganizēt pašiem savu Baltijas valstu kulinārijas konkursu – beidzot ir piepildījies! Jau šī gada rudenī Rīgā pirmo reizi pulcēsies pavāru komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai aktualizētu Baltijas valstu kulinārā mantojuma daudzveidību un sacenstos par laureāta godu jaunajā konkursā „Baltic Culinary Heritage 2016”, ” stāsta „Pavāru klubs” prezidente Svetlana Riškova.

7. septembrī Ķīpsalā pulcēsies arī jaunie pavāri, lai, liekot lietā savu talantu, zināšanas un prasmes, cīnītos par titulu „Latvijas pavārzellis 2016”. Savukārt, lai noskaidrotu labāko Latvijas pavāru, 8. septembrī notiks konkurss „Latvijas Gada pavārs 2016”.

Labākie bārmeņi un kafijas meistari 
Vēl bez visa iepriekš minētā, Ķīpsalā varēs vērot arī aizraujošus bārmeņu un kafijas meistaru šovus, jo izstādē „Riga Food 2016” norisināsies „Wenneker” liķieru konkurss, profesionālās baristu sacensības un „Rīgas Melnā balzama” konkursa atlase Latvijā.

Gastronomiskais ievadpasākums
Jau piekto reizi izstādi „Riga Food” atklās Gastronomijas festivāls, kas no 31. augusta līdz 11. septembrim gardēžus visā Latvijā iepriecinās ar vēl nebijušām ēdienkartēm, speciāliem piedāvājumiem un patīkamām atlaidēm. Vairāk: www.gastrofest.lv

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru,Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, „EEN Latvija”, Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju, „Diplomatic Economic Club Latvia” u.c.

Uzziņai!
Izstādē “Riga Food 2015” piedalījās 703 kompānijas no 37 valstīm. 48 % no dalībniekiem bija Latvijas ražotāji, 18 % – Latvijas importētāji un vairumtirgotāji, savukārt 34 % – ārvalstu uzņēmumi. Izstādē varēja paviesoties 15 valstu nacionālajos kopstendos. Četru dienu laikā izstādi apmeklēja 38 539 interesenti. Uz „Riga Food 2015’’ bija ieradušies profesionāļi no 50 pasaules valstīm. Biļetes, Laiks, Vieta


Ziņas


Ekspozīcija