Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
Seko mums:

Riga Food iesaka
"Memory Water" piedāvā ūdeni plastmasas pudelēs bez kaitīgā BPA!

Latvijā 99% cilvēku dzer ūdeni no plastmasas pudelēm, kas Francijā ir aizliegtas! "Memory Water" ir vienīgais ražotājs Latvijā, kas piedāvā ūdeni plastmasas pudelēs bez kaitīgā BPA. Izstādē "Riga Food 2016" "Memory Water" piedāvās iespēja nogaršot un pasūtīt bio-enerģijas bagāto Memory Water BPA free pudelēs un izmērīt savu bio-enerģiju!

Latvijā 99% pieejamās lielās 18,9l pudeles tiek ražotas no plastmasas, kas satur kaitīgo bisfenolu A (angl. - BPA). Bisfenols A spēj atdarināt cilvēka dabisko hormonu estrogēnu un, nonākot organismā, iejaucas mūsu hormonālajā sistēmā. Cilvēka hormonālā sistēma ir ārkārtīgi smalks mehānisms, no kura pareizas darbības ir atkarīgi praktiski visi procesi mūsu ķermenī. Simtiem pētījumi rāda, ka bisfenolam A ir garš un draudīgs slikto darbu saraksts: tas var veicināt uzvedības traucējumus, piemēram, hiperaktivitāti, diabētu, aptaukošanos, izraisīt krūts un prostatas vēzi, pāragru pubertāti vai gluži pretēji ģenitāliju attīstības traucējumus u.c. Skaidrs arī, ka tieši mazuļiem bisfenols A pat niecīgās devās var nodarīt lielāku kaitējumu, jo iejaucas hormonālajā sistēmā tās aktīvākās attīstības posmā. 

Pudeles ar bisfenolu A iespējams atpazīt ar plastmasas simbolu - PC 7 (polikarbonāts). Šis apzīmējums atrodams pudeles apakšā. Šis plastmasas veids tiek izmantots tieši lielajās plastmasas pudelēs – 11l un 18,9l. Šī plastmasa ir aizliegta bērnu pārtikai Eiropas Savienībā kopš 2011. gada. It sevišķi bīstama bisfenolu A saturošā plastmasa kļūst karsējot augstā temperatūrā: īpaši mikroviļņos, trauku mazgājamās mašīnās, sterilizējot vai ielejot karstu dzērienu.

Vēl tikai 2010. gadā arī bērnu pudelītes galvenokārt izgatavoja no Bisfenola A saturošas plastmasas, turklāt tās ik dienu tika mazgātas karstā ūdenī un sterilizētas. Kopš 2011. gada visā Eiropas Savienībā tādas pudelītes vairs nevar ne ražot, ne tirgot. Tomēr aizliegums attiecas tikai uz bērnu pārtiku, ne pieaugušo. Izņēmums ir Francija, kur BPA saturošās pudeles kopš 2015. gada ir aizliegtas vispār.

Šobrīd "Memory Water" (memorywater.com/shop) ir vienīgais ražotājs Latvijā, kurš rūpējas par Latvijas iedzīvotāju veselību, piedāvājot ūdeni 18,9 l plastmasas pudelēs bez kaitīgā BPA (Bisfenola A).

Vairāk informācijas par plastmasas pudelēm un citām pārtikas un nepārtikas precēm, kur sastopams bisfenols A, uzziniet šeit: www.memorywater.com/lv/bpafree

Vairāk informācijas: www.memorywater.com
Biļetes, Laiks, Vieta


Ziņas


Ekspozīcija