CSDD informēs par Latvijas elektromobiļu uzlādes staciju tīklu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izstādes “Vide un enerģija 2018” apmeklētājiem piedāvās iespēju iepazīties ar informāciju par CSDD realizētā nacionālā līmeņa elektromobiļu uzlādes staciju tīkla projekta pirmajā kārtā izbūvētajām ātrās uzlādes stacijām, kā arī to izmantošanu un nākotnes plāniem attiecībā uz projekta īstenošanu. Tāpat tiks sniegta informācija par atvieglojumiem un priekšrocībām elektromobiļiem.

Kopš š.g. jūlija Latvijā darbu uzsācis CSDD izveidotais nacionālā līmeņa elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls, kura pirmās kārtas ietvaros izbūvētas 70 ātrās uzlādes stacijas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās. Tas elektromobiļu īpašniekiem nodrošina ērtu pārvietošanos un elektromobiļu uzlādi visā Latvijas teritorijā. CSDD stendā apmeklētājus informēs par iespējām, ko piedāvā uzlādes staciju tīkls, kā arī projekta nākotnes plāniem, kas paredz līdz 2021.gadam uz Latvijas ceļiem kopumā uzstādīt līdz 150 ātrās uzlādes stacijām.

Statistikas dati liecina, ka Latvijā elektromobiļi sāk iegūt arvien lielāku popularitāti – ik gadu reģistrēto elektromobiļu skaits vidēji pieaug par 20%. Jaunās elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas varētu paaugstināt Latvijas iedzīvotāju interesi par elektriskajiem spēkratiem un to iegādi.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība, kas nodarbojas ar transportlīdzekļu reģistrāciju, autovadītāju kvalifikācijas eksāmenu pieņemšanu un vadītāja apliecību izsniegšanu, tehniskās apskates nodrošināšanu, veic ceļu drošības auditu un vispārēju pārraudzību, kā arī veido un uztur transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru, informē un izglīto ceļu satiksmes dalībniekus. CSDD nodrošina arī Rīgas Motormuzeja, tā Bauskas filiāles un Biķernieku kompleksās sporta bāzes darbību. CSDD ir uzdots veikt elektromobilitātes vadības un koordinācijas institūcijas funkcijas.

Vairāk:
e-transports.org
csdd.lv
twitter.com/csdd_lv
facebook.com/csddlatvia
draugiem.lv/csdd/