Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs


Dalībnieku
katalogs 2018


Pirkt biļetes


Medbaltica iesaka:


Robottehnoloģiju pirmizrādes jau šonedēļ izstādē “Medbaltica 2017”!

Virtuālā realitāte un roboti ir klāt! Jaunās tehnoloģijas ir ienākušas visās dzīves jomās, arī medicīnā, kur tās iet roku rokā ar zinātni, lai radītu efektīvus risinājumus un ievērojami uzlabotu un saīsinātu pacientu atlabšanas laiku. Izstādē „Medbaltica 2017”, kas no 21. līdz 23. septembrim norisināsies Ķīpsalā, notiks vairāku inovatīvu rehabilitācijas robottehnoloģiju Baltijas pirmizrādes.

Izstādē demonstrēs plaši pazīstamā rehabilitācijas aprīkojuma ražotāja “Tyromotion” (Austrija) produktu sēriju, kas piedāvā vienreizēju kompleksu risinājumu visos rehabilitācijas posmos. Tas ir unikāls risinājums dažādas smaguma pakāpes neiroloģiskajiem pacientiem, pacientiem pēc traumām un insulta, kā arī gados vecākiem cilvēkiem un bērniem.

“Tyromotion” apvieno robotizētas sistēmas ar virtuālo realitāti. Pateicoties īpaši izstrādātajai vingrinājumu sistēmai, spēļu veidā tās palīdz pacientam gūt lielāku motivāciju un efektīvi atkārtot vingrinājumus, kam ir būtiska nozīme atlabšanas procesā.

“Īpaši interesanti tas ir mazajiem pacientiem, jo standarta terapijā viņiem ir grūti koncentrēties un ātri kļūst garlaicīgi, savukārt šīs ierīces palīdz vingrinājumus veikt daudz precīzāk un efektīvāk,” norāda uzņēmuma “BEKA Baltic” pārstāve Anda Štāle. “Medbaltica 2017” varēs aplūkot roku un kāju terapijai, rumpja stiprināšanai un ķermeņa līdzsvara un koordinācijas uzlabošanai, kā arī kognitīvo spēju attīstīšanai paredzētos rehabilitācijas risinājumus. Skatīt video

Tāpat pirmoreiz tieši izstādē Baltijā tiks prezentēta Itālijas kompānijas “BTS Bioengineering” gaitas analīzes sistēma (G-WALK), ar kuru var veikt gaitas analīzes testus pacientiem, iegūstot precīzu informāciju par pacienta gaitas funkcijām un disfunkcijām. Tā vietā, lai manuāli pārbaudītu pacientu un iegūtu aptuvenu informāciju, šī sistēma nodrošina precīzus rezultātus, kas ir būtiski pacientu rehabilitācijas plāna sastādīšanai un progresa noteikšanai. Vēl Ķīpsalā interesenti varēs darbībā aplūkot elektromiogrāfu “FREEEMG”, kas paredzēts atlikušo muskuļu funkciju noteikšanai, lai iegūto informāciju izmantotu rehabilitācijas programmas sastādīšanai un turpmākajā terapijā.

Jaunās tehnoloģijas pozitīvi novērtē arī Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari", kur tās jau intensīvi tiek izmantotas pacientu atveseļošanās periodā. “Jaunāko tehnoloģiju izmantošana rehabilitācijā ir kļuvusi par nepieciešamību. Robottehnoloģijas ne tikai atvieglo terapeita darbu, bet arī padara to interesantāku. Arī pacientiem rehabilitācijas process ir kļuvis daudzveidīgāks un efektīvāks,” atzīst NRC "Vaivari" galvenā funkcionālā speciālista vietniece un Latvijas Ergoterapeitu asociācijas viceprezidente Zoja Nesterova.

Ar šīm un vēl daudzām citām jaunākajām medicīnas tehnoloģijām, iekārtām, produktiem un pakalpojumiem varēs iepazīties izstādē „Medbaltica 2017” no 21. līdz 23. septembrim Ķīpsalā. Vienlaikus ar izstādi notiks 8. Latvijas Ārstu kongress, kas pulcēs mediķus, profesionālās biedrības un medicīnas izstrādājumu ražotājus no Latvijas un ārvalstīm.

Vairāk par pasākumu: www.bt1.lv/medbaltica un Facebook