Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
auto automehanika autoexotica
  Sākums    |Jaunumi    |Par izstādi    |Dalībniekiem    |Apmeklētājiem    |Pasākumi    |Kontakti    |Medijiem
Dalībnieku katalogs 2017

On-line pieteikums

Foto galerija


Konkurss


Rīko:

Partneri:


Sadarbība:


Kontakti:
Agris Reihmanis,
Projektu grupas direktors

projekta TRANSPORTA TEHNIKA vadītājs
Tālr.: +371 67065028
GSM: +371 29460020
Fakss: +371 67065027
E-pasts: agris.reihmanis@bt1.lv

Izstāde „Auto 2016” pulcē gandrīz 38 tūkstošus apmeklētāju!

17. aprīlī veiksmīgi noslēdzās Baltijas lielākais autodzīves notikums – starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2016”, kas apvienoja četras tematiskās sadaļas – “Auto”, “Transporta tehnika”, “Auto mehānika” un “Auto Exotica”.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu izstādes apmeklējums ir pieaudzis par 8,3 % – trīs dienu laikā „Auto 2016” apmeklēja 37 951 interesents. Jaunākos automobiļu modeļus, Baltijas mēroga pirmizrādes, spilgtākos Latvijas, ārvalstu tūninga šedevrus, klasiskos spēkratus, komerctransportu un autoservisu aprīkojumu demonstrēja 189 dalībnieki.

Izstādi „Auto 2016” atklāja Latvijas satiksmes ministrs Uldis Augulis, autopārvadātāju asociācijas „Latvijas auto” izpilddirektors Aivars Buls, konkursa “Automehānika 2016” rīcības komisijas priekšsēdētājs Aldis Vasiļevskis, konkursa "Latvijas Gada auto” rīkotājs Māris Ozoliņš, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un izstādes „Auto” vadītājs Gints Šāvējs.

Pirmo reizi izstādē ar iespaidīgu ekspozīciju piedalījās Latvijas Valsts ceļi, kur autobraucēji varēja uzdot sev interesējošus jautājumus un iepazīties ar grunts penetrācijas radaru „Road Doctor”, kas ar īpašu signālu palīdzību ļauj izpētīt ceļa seguma kvalitāti vairāku metru dziļumā.

Par spožākajiem izstādes „Auto 2016” mirkļiem noteikti var dēvēt arī vairākas Baltijas mēroga auto pirmizrādes. Piemēram, itāliešu ekstravagantais „Alfa Romeo 4C Spider”, kas tagad pieejams arī rodstera “Spider” versijā, iekaroja ne viena vien apmeklētāja sirdi uzreiz pēc sarkanā pārklāja novilkšanas. Tieši izstādē pirmo reizi oficiāli Eiropas tirgum tika prezentēts jaunās paaudzes “Ford Mustang”, kas ir pieejams ne tikai ar tradicionālo V8 dzinēju, bet arī eiropiešu gaumei, nodokļu politikai un maciņam pieejamāku četrcilindru turbomotoru.

Izstādē varēja aplūkot arī pirmo iekārojamo elektromobili “Tesla Model S”, kas attīsta 362 zirgspēku jaudu un paātrinājums līdz 100 km/h aizņem sportiska auto cienīgas piecas sekundes. Lai apmeklētāji neapjuktu plašajā piedāvājumā un labāk iepazītu jaunos auto, dīleru pārstāvjus iztaujāja auto žurnālists Normunds Avotiņš.

Kā jau katru gadu, arī šogad krāšņākā un skaļākā izstādes „Auto 2016” sadaļa bija „Auto Exotica”, kas priecēja ar spilgtiem tūninga eksponātiem, grafiti mākslas darbiem, hiphopa ritmiem un skaistām meitenēm. Īpaši bagātīgi bija pārstāvēti amerikāņu klasiskie spēkrati no leģendārās muskuļauto ēras. Ļoti lielu interesi apmeklētāji izrādīja par latviešu restaurēto 1966. gada “Oldsmobile Toronado”.

Savukārt vislielāko bērnu sajūsmu izpelnījās divas automašīnas – Disneja studijas animācijas filmas „Ledus sirds” (“Frozen”) stilā ieturētais “BMW” kabriolets un Robokopa patruļmašīna uz “Mazda RX-8” bāzes, kas aprīkota ne tikai ar gaismas un skaņas sirēnām, bet ir arī pamatīgi satūnēta, lai iedvestu bijību un noķertu jebkuru ļaundari. Skati fotogaleriju: www.bt1.lv/bildes/foto.php?path=auto&var=0&sadala=000

“Auto 2016” izstādes tematiskajā sadaļā “Auto mehānika” notika starptautiskā profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa „Automehānika 2016” fināls. Spraigā cīņā, ko klātienē varēja vērot arī izstādes apmeklētāji, par titulu – Baltijas labākā jauno automehāniķu komanda – sacentās 12 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Rezultātā uzvarēja Rīgas Tehniskās koledžas komanda, kurai piekāpās Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi. Godpilno trešo vietu ieguva Priekuļu tehnikuma komanda.

Savukārt “Auto 2016” izstādes ekspozīcijā “Transporta tehnika” varēja iepazīties ar jaunāko kravas un pasažieru pārvadājumu tehniku un vieglo komerctransportu – „MAZ”, „Iveco”, „Scania”, „Setra”, „Evobus”, „Ford”, „Fiat” u. c.

Atgādinām, ka pērn “Auto 2015” piedalījās 197 dalībnieki un izstādi apmeklēja 35 042 interesenti.

Izstādi „Auto” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Nākamā izstāde – „Auto 2017” – notiks no 2017. gada 7. līdz 9. aprīlim. Turklāt vairāki uzņēmumi jau šobrīd ir rezervējuši ekspozīcijas vietu nākamajā izstādē!