Dziesmā iešifrēti motīvi no Fredija Merkūrija,
The Beatles, Džeimsa Brauna un Maikla Džeksona mūzikas. Tajā ir protests un kosmoss kā iedvesmas un ģenialitātes rašanās sinerģija. "Frediju sarakstīju pirms gada, vēl pirms lielajām diskusijām ap Evijas Vēberes "Svētku dienas" interpretāciju. Sajutu, ka gaisā virmo lielas pārmaiņas. Nāk jauna mūzika, ļoti daudzveidīga un neparasta mūzika. Tā pagaidām netiek pieņemta, bet neapturami meklē ceļu pie sava klausītāja. Jā, Fredijs Merkūrijs, Džons Lenons un citi mūzikas grandi vairs nekad nedziedās, bet tas nenozīmē, ka viss ir beidzies. Ka visas labās dziesmas jau ir uzrakstītas, visas izcilās filmas nofilmētas. Pasaule attīstās, un kas zina, varbūt kāds maziņš Fredijs Merkūrijs tieši šobrīd ir piedzimis tieši Latvijā?" atklāj dziesmas autore Katrīna Gupalo.
Mūzikas video filmēšana, ņemot vērā šo tagadnes un pagātnes momentu, simboliski notika leģendārajā latviešu velosipēdu ražotnē Ērenpreiss Original. Dziesmas kodols ir par atbrīvošanos no sabiedrības radītā nepārspējamās ģenialitātes kulta, par atļaušanos iet savu ceļu, un būt brīvam radošumā. Veco un jauno pasauli video savienojuši klipa veidotāji Katrīna Gupalo un Jānis Romanovskis. Stila māksliniece Iveta Vecmane, grima māksliniece - Anita Intaite. Klipā izmantoti dizaineres Lienes Grīnbergas tērpi (zīmols Public Makes Image).
Ģitāras virtuozo solo iespēlējis Miķelis Vanags, savukārt basa un kolorītās piebalss partijas autors ir Kristiāns Kosītis. Skaņu režisors un producents - Aleksandrs Volks. Dziesma "Fredijs vairs nedziedās" pieejama Spotify, iTunes, Deezer un citās mūzikas straumēšanas platformās.
Šonedēļ dziesma savu pirmizrādi piedzīvoja radio SWH, taču skaņdarba dzīvo versiju klausītāji varēs baudīt Rīgas Ziemassvētku koncertos, kuri notiks 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē.