Apgūsti pirmo palīdzību kritiskās situācijās un apskati mediķu darba ekipējumu!Izstādes „Bērnu pasaule 2017” laikā mediķi bērnus un vecākus aicinās apskatīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta operatīvo transportu un aparatūru, kas ikdienā mediķiem palīdz glābt cilvēku dzīvības.

Tiks stāstīts par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmi, par ārkārtas tālruni 113, par rīcību dzīvībai kritiskās situācijās, kamēr mediķi vēl ir ceļā uz notikuma vietu. Mediķi ar vecākiem pārrunās drošības jautājumus un rīcību dažādos nelaimes gadījumos, bet bērni tikmēr varēs atpūtas stūrītī izkrāsot savu ātrās palīdzības mašīnu un salikt puzles ar mediķu mašīnām!

Tāpat ikvienam izstādes dalībniekam būs iespēja ne tikai vērot, kā pareizi veikt atdzīvināšanas pasākumus (uz manekena „Anniņa”), bet arī praktiski līdzdarboties atdzīvināšanas pasākumu veikšanā kopā ar mediķiem.
Tā ir iespēja pieaugušajiem atsvaidzināt zināšanas, bet mazajiem ar darbību palīdzību veidot pirmo priekšstatu par palīdzības sniegšanu. Šī aktivitāte katru gadu izstādē ir ļoti pieprasīta gan bērniem, gan viņu vecākiem.

Svētdien apmeklētājiem papildus aktivitātēm ar pieaugušo manekenu, būs iespēja vērot demonstrējumus uz zīdaiņa (mazā) manekena,
lai topošie un jaunie vecāki, vai ikviens, kuru tuvumā ir zīdainis, uzzinātu kā kritiskajās situācijās sniegt palīdzību mazulim līdz 1 gada vecumam.