“Sabiles Sidrs” prezentēs godalgoto ābolu sauso baltvīnu “Gardeners Five Seeds”


Jaunā “Gardener’s Five Seeds” vīna garšas buķeti veido tradicionālo sidra ābolu un vietējo deserta ābolu rūpīgi izmeklēta attiecība. Un, tas tāpat kā darītavā tapušie sidri, darīts tikai no Latvijā audzētiem, rūpīgi atlasītiem āboliem, tā piešķirot autentisku, īstu garšu, ko radījis vietējais klimats.

 
“Latvijas klimats ir īpaši piemērots ābolu audzēšanai, tādēļ uzskatu to par Latvijas bagātību, ko vajag mācēt izmantot. Gadu laikā uzkrātā pieredze garšu meklējumos, pacietība, rūpība un mīlestība pret procesu ļāvusi mums radīt pirmo “Sabiles Sidra” darītavas vīnu,” atklāj sidra meistare un „Sabiles Sidrs” valdes locekle Baiba Circene.

“Gardeners Five Seeds” vasaras sākumā tika vērtēts prestižākajā Eiropas sidra konkursā “CiderWorld’21 Award”, kurā ieguva zelta medaļu. Konkursā piedalījās 77 ražotāji ar 180 produktiem, to skaitā arī „Sabiles Sidrs” ar šī gada jaunumu – sauso ābolu baltvīnu „Gardener’s Five Seeds” un saldo „Gardener’s Ābolu-cidoniju sidru”. Konkursu organizēja sadarbībā ar Gesenheimas Lietišķo Zinātņu Universitāti Vācijā. Tā ir viena no pasaules vadošajām universitātēm dzērienu tehnoloģiju jomā. Pieteiktos dzērienus analizēja universitātes Dzērienu izpētes institūtā. Vēlāk tos nodeva 40 žūrijas dalībnieku degustācijām un vērtēšanai.

Žūrija ņēma vērā dzērienu izcelsmi, reģionālās īpašības un, protams, degustējot, vērtēja to kvalitāti. Ābolu baltvīns „Gardener’s Five Seeds”, kurš tirdzniecībā nonāca šajā pavasarī, ieguva zelta medaļu. „Gardener’s saldais Ābolu-cidoniju sidrs”, kas Latvijas tirgū pieejams no pagājušā gada, ieguva sudraba medaļu. CiderWorld’21 profesionālās žūrijas novērtējums ir apliecinājums, ka Latvijā radītie dzērieni atbilst visizsmalcinātāko dzērienu ekspertu prasībām.

"Sabiles Sidrs"
Rīgas iela 22, Sabile, LV-3294
http://www.gardeners.lv/
info@sabilessidrs.lv
https://www.facebook.com/sabiles.sidrs
https://www.instagram.com/sabiles.sidrs/1129190183_10875.png
402442751_10875.jpg
423029652_10875.jpg
149692164_10875.jpg