PIKC "Valmieras tehnikums" prezentēs unikālus pašu izstrādātus produktus


Izstādē “Riga Food 2021” Inovāciju stendā piedalīsies PIKC "Valmieras tehnikums", kas apmeklētājus iepazīstinās ar trīs jaunākajiem produktiem, prezentējot savus augstos kvalitātes standartus pārtikas produktu izstrādē un ražošanā.

“Valmieras tehnikuma” mācībspēki un audzēkņi ne tikai pilnveido teorētisko zināšanu bāzi, bet kopīgi iesaistās jaunu produktu izstrādē, testēšanā un ražošanā, veltot lielāko uzmanību tieši pārtikas produktu izstrādes procesam, tehnoloģijai un gala produktu kvalitātei.


Salami – dižskabārža dūmos kūpināta zeltainas nokrāsas dāņu tipa desa. Tā papildināta ar ķiploku un muskatriekstu garšas akcentiem, kas atstās viegli pikantu pēcgaršu vēl ilgi pēc kumosa nobaudīšanas. Lieliski saderēs uzkodās ar brī, kamambēra un svaigajiem sieriem, kas papildināti ar sulīgiem augļiem un ogām.

Salami ar zilā siera garšu – dižskabārža dūmos kūpināta zeltainas nokrāsas dāņu tipa desa. To īpaši novērtēs zilā siera spēcīgās garšas cienītāji, jo salami pievienots īpašu garšvielu maisījums, kas piešķir tradicionālajai desai atsvaidzinoši neierastas nianses. Patīkamam asumam salami papildināta ar svaigi maltiem pipariem un čili. Labi garšos ar melonēm, vīnogām un svaigiem eksotiskiem augļiem.

Cigārdesas – kraukšķīgas un sulīgas dižskabārža dūmos kūpinātas desas, kas nosaukumu guvušas to parocīgās formas dēļ. Izcili garšos kā uzdoda pie alus vai citiem dzērieniem. Var papildināt ar savu iecienītāko mērci vai sinepēm. Nav ieteicams desu vārīt vai cept, jo tādējādi tā zaudēs savas unikālās garšas nianses.

Desas gatavotas no izmeklētas augstvērtīgas vietējās cūkgaļas.

Vegāniskās BIO desas – unikāls bioloģisks produkts vegāniem un citiem gardēžiem, kas atturas no piena un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Vegāniskās BIO desas Valmieras tehnikumā tapušas sadarbībā ar vietējo uzņēmumu MILZU. To sastāvā ir tikai augu izcelsmes izejvielas, pamatā strukturēti zirņi. Vislabāk garšos grilētas vai ceptas kopā ar iecienītāko mērci, svaigiem salātiem, dārzeņiem vai hotdogā.

“Valmieras tehnikums” piedāvā apgūt tādas vidējās profesionālās izglītības programmas kā pārtikas produktu ražošanas tehniķis, pavārs, viesmīlis un vēl daudzas citas. Turklāt veiksmīgi tiek realizētas arī dažādas pieaugušo izglītības programmas.

PIKC "Valmieras tehnikums"
https://valmierastehnikums.lv/lv1840153992_10911.jpeg
732513717_10911.jpeg
349259996_10911.jpeg
400478550_10911.jpeg
1932400412_10911.jpeg
1647660500_10911.JPG